Her firmanın ihtiyaç duyduğu, ürün satışlarında yada verdiği hizmetlerde bir bedel karşılığı kestiği evraklar fatura olarak adlandırılır. Bu evraklar kıymetli evrak statüsünde olup, basım aşamasından teslim aşamasına kadar çok titiz bir çalışma gerektirir. Bunun yanı sıra fatura basımı resmi bir evrak olduğu için basımı maliye bakanlığı tarafından denetlenmekte ve yanlızca maliye ile anlaşmalı matbaa ruhsatını almaya hak kazanmış tam donanımlı matbaalar tarafından üretilebilmektedir.

Fatura resmi bir evrak olduğu için belli başlı bulunması gereken öğeleri vardır. Bunları sıralamak gerekirse, Firma ünvanı, adresi, varsa iletişim bilgileri ( telefon, fax, e-mail), ticaret sicil numarası (şirketlerde geçerli) , Vergi dairesi ve vergi numarası, faturanın düzenlenme tarihi, açıklama, miktar ve tutar kısımları, sayı ve yazı ile toplam tutar.

Üretimini yaptığımız belli başlı fatura türleri aşağıdaki gibidir.

  • Ciltli Fatura Basımı
  • Lazer Yazıcıya Uygun 1. Hamur Fatura Basımı
  • Sürekli Form Fatura Basımı
  • E-Ticaret Sitesi Fatura Basımı (Perforajlı Fatura Basımı)

Fatura basımı işlerinizin tamamlanabilmesi için belli bir süreç vardır. Bu süreç içerisinde halledilmesi gereken birkaç prosedür bulunmaktadır.

Fatura basımı ihtiyacı için bize ulaşan müşterilerimizden öncelikle bazı evraklar istemekteyiz. Bu evraklar maliye bakanlığınca belirlenmiş olup, tamamen firmanızın güvenliğini amaçlamaktadır. Bu evraklar aşağıdaki gibidir.

  1. Vergi Levhası
  2. İmza Sirküleri
  3. Şirket Müdürü Kimlik Fotokopisi
  4. Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi

Evraklar incelenip uygunluğu kontrol edildikten sonra sıra grafik çalışması aşamasına gelmektedir.

Alanında uzman grafikerlerimiz tarafından, ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenlenen grafik çalışması tarafınıza gönderilerek beğeninize sunulur. Arzu ettiğiniz revizeler uygulandıktan ve onay alındıktan sonra basım aşamasına geçer.

Fatura basımı aşamasında son teknoloji matbaa makinelerimizde, en kaliteli matbaa mürekkebi ve ekipmanları ile, en kaliteli kağıtlara alanında uzman personelimiz tarafından üretim gerçekleştirilir. Özenle paketlenen faturalarınız artık teslim için hazırdır.

Faturalarınızın teslimattan önceki son aşaması ise bildirim aşamasıdır. Fatura basımı işlemleriniz online sistem üzerinen maliye bakanlığına bildirilir.

Faturalarınız personelimiz tarafından adresinize getirilir. Maliye bakanlığı tarafından istenilen doğrultuda düzenlenen bilgi formu ve faturası ile tarafınıza teslim edilir. Kontrolünü sağladığınız faturaları bilgi formunu kaşeleyip imzalayarak teslim alabilirsiniz.

Faturalarınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

Not: Maliye ile anlaşmalı matbaalar yanlızca kendi il sınırları içerisinde resmi evrak basımı yapabilmektedir. Bu yüzden firmamız yanlızca İSTANBUL ilinde fatura basımı hizmeti vermekte olup, kapıya teslimat yapmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir