Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar

Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fatura basımı sadece maliye ile anlaşmalı matbaa firmaları tarafından üretimi yapılabilen resmi evraklardır. Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar bu doğrultuda belirtilmiştir. Maliye ile anlaşmalı matbaa firmaları her sene bağlı bulundukları il ile belge basım sözleşmesi yaparlar ve sadece bağlı bulundukları ilde basım yapabilirler.
Firmamız 40 senelik matbaa sektörü tecrübesi ve maliye ile anlaşmalı matbaa tecrübesi ile sizlere profesyonel anlamda fatura basımı hizmeti vermektedir. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına her çeşitte ve türde fatura basımı hizmeti vermekteyiz. Fatura basımı hizmetinde sizden sadece güvenlik amaçlı bazı evraklar istiyoruz. Bu evrakları bize ulaştırmanız fatura basımı hizmeti almanız için yeterlidir. Evrakların ulaştırılmasının ardından tasarımdan teslimata kadar uzman ekibimiz sizinle yakından ilgilenecektir.

Fatura Basımı İçin Gerekli Evraklar

Fatura Basımı Yaptırmak İsteyen Şahıs Firmaları Bize Aşağıdaki Evrakları Ulaştırmalıdır.

 1. Vergi Levhası Fotokopisi
 2. İmza Sirküleri Fotokopisi
 3. Kimlik Fotokopisi
 4. Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi Fotokopisi

Fatura Basımı Yaptırmak İsteyen Şirketler (Kollektif, Limited, Anonim Şirketleri) Bize Aşağıdaki Evrakları Ulaştırmalıdır.

 1. Vergi Levhası Fotokopisi
 2. İmza Sirküleri Fotokopisi
 3. Şirket Müdürü Kimlik Fotokopisi
 4. Son Yatan KDV Tahakkuk Fişi
 5. Ticaret Sicil Gazetesi

 

Bu evrakların ulaştırılmasının ardından işleyecek süreç şu şekildedir.

 1. Grafik Tasarım ve Onay Aşaması
 2. Baskı ve Mücellit Aşaması
 3. Mali Bildirimlerin Gerçekleştirilmesi
 4. Teslimat

Tüm bu süreçler 2-3 gün içinde gerçekleşir ve faturalarınız adresinize teslim edilir.

Bu evraklar ne için isteniliyor?

Fatura basımı tamamen maliye bakanlığı kontrolünde ve belirli şartlar altında yapılmaktadır. Bu şartların ve kontrollerin tamamı sizin ve matbaa firmasının güvenliği için düzenlenmiştir. Fatura basımı yapan matbaa firması sizden bu evrakları firma sahibi veya yetkilisi olup olmadığınızı anlamak için ister ve gerekli kontrolleri yaptıktan sonra faturanızın üretimini gerçekleştirir. Ardından bu evrakları ileride doğabilecek muhalefetlerde siparişin tarafınızdan geldiğini belirtmek için muhafaza eder ve gerektiğinde maliye bakanlığına iletir.

Teslimatta Bana Bir Evrak Veriliyor Mu?

Faturalarınızın basımı gerçekleştikten sonra sizlere seri ve sıra numaraları ile basım yapılan miktarın belirtildiği bir bilgi formu iletiyoruz. Bu formu karşılıklı olarak kaşeleyip imzaladıktan sonra bir kopya bize bir kopya müşteride olacak şekilde saklıyoruz.

Fatura basımı için sipariş vermek ve bilgi almak için +90 212 544 30 26 – +90 532 517 40 69 – +90 532 377 74 92 numaralı telefonlardan veya tanitimmatbaa@msn.com mail adresinden bize ulaşabilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir